WYCIECZKA INTEGRACYJNA NA SPŁYW KAJAKOWY

W dniu 24 września korzystając z pięknej słonecznej pogody uczniowie klasy Vb oraz VIa uczestniczyli w wycieczce integracyjnej na spływ kajakowy. Po krótkim szkoleniu oraz przygotowaniu się mieli okazję podziwiać walory przyrodnicze okolic rzeki Mała Panew na odcinku od Krupskiego Młyna do Kielczy. Można było podziwiać żerowiska bobrów, czy krążące nad głowami żurawie, a nawet zbierać borowiki nie wysiadając z kajaka! W czasie spływu nie wielu uczniów nie odmówiło sobie także kąpieli w spokojnym nurcie rzeki. 😉  Po około 8 kilometrach dzielnego wiosłowania, nastał czas na zasłużony odpoczynek przy ognisku i ciepłej herbacie. Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale w dobrych nastrojach wrócili do Gliwic, by w kolejnym dniu podejmować nowe szkolne wyzwania.

Barbara Zasadzień