ŚWIĘTO DRZEWA

Październik to miesiąc gdzie za oknem możemy podziwiać zmieniający się krajobraz, a otaczający nas świat przybiera złotawo-czerwone barwy. Jest to także wyjątkowy czas, ponieważ w całej Polsce odbywają się akcje sadzenia drzew i krzewów.

10 października również w naszej szkole odbyło się Święto Drzewa. Z tej okazji uczniowie klasy V na kole przyrodniczym wzbogacili kolekcję roślin w naszym szkolnym ogrodzie o nowie okazy – na pazie przy parkingu swoje stanowiska znalazły hortensje oraz hibiskusy. Mamy nadzieję, że już w przyszłym sezonie będziemy mogli podziwiać ich piękne kwiaty. Sadzonki roślin zostały zakupione z pieniążków pozyskanych za sprzedaż makulatury zbieranej w szkole.

Ponadto ogłoszona na kilka dni przed Świętem Drzewa zbiórka cebulek roślin kwiatowych także zakończyła się sukcesem! Zebraliśmy wiele cebulek hiacyntów, tulipanów, krokusów, szafirków, żonkili i innych kwiatów. Część z nich już znalazła swoje stanowiska w szkolnym ogrodzie, a pozostałe będą systematycznie sadzone przez uczniów w czasie zajęć dodatkowych.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy aktywnie przyłączyli się do zorganizowanej zbiórki cebulek roślin kwiatowych! Dzięki Państwu nasza szkoła rozkwitnie na wiosnę 🙂

Barbara Zasadzień