Europejski Dzień Języków Obcych

26 września nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. W szkole tego dnia było bardzo kolorowo. Na szkolnych korytarzach pojawiły się nowe gazetki, plakaty, flagi europejskich państw, a na drzwiach sal lekcyjnych konkursowe prace uczniów. Każda klasa przygotowała plakat dotyczący jednego z wcześniej wylosowanych państw Europy.

Niektórzy uczniowie wzięli również udział w indywidualnym konkursie językowo-plastycznym i wykonali prace, na których przedstawili różnymi technikami grzecznościowe słówka w różnych językach.

W poniedziałek, 30 września odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród. Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursów, którzy również wykonali piękne prace. Pozostałych uczniów gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych w przyszły roku.

Dzień Języków Obcych niewątpliwie wzbogacił wiedzę naszych uczniów na temat krajów Europy i zachęcił ich do nauki języków.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Sylwia Boryczka
Androna Cortez