Warsztaty ekologiczne w projekcie  „Skrzydlaci przyjaciele, czyli ochrona bioróżnorodności owadów zapylających na terenie szkoły”

W zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 w Gliwicach realizowany jest grant wsparty środkami Funduszu Małych Grantów EKO-UNII, którego celem jest założenie na terenie szkoły ogrodu róż oraz ochrona bioróżnorodności owadów zapylających. Pierwszy etap projektu został zrealizowany – ogród róż pięknieje!!!

Obecnie w każdej klasie przeprowadzane są warsztaty ekologiczne, które mają na celu uwrażliwić uczniów na problemy związane z ochroną środowiska naturalnego i jego zasobów, a konkretnie zwrócić uwagę na troskę o rodzinę owadów pożytecznych. Uczniowie sami budują domki dla owadów, pomagając im w ten sposób przetrwać okresy chłodów i zimowych mrozów. Wszystkie „hotele dla owadów” zostaną zamontowane w ogrodzie wokół szkoły.

Zapraszamy do GALERIA