Uchwalenie Konstytucji 3 Maja – szkolny apel

Dnia 30 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 odbył się apel dotyczący dwóch majowych świąt: Święta Flagi (obchodzonego 2 maja) oraz 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Inscenizację przygotowały uczennice klasy 4a oraz 4b. Dziewczynki wcieliły się w postać Ojczyzny oraz Dzieci, które zadawały Jej pytania dotyczące Polski. Aktorki zatańczyły taniec, a także wykonały piosenki, takie jak: “Od morza, aż do Tatr”, “Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz “Kocham Cię Polsko”, jak również najważniejszą polską pieśń – “Mazurek Dąbrowskiego”. Zgromadzona publiczność poznała najważniejsze fakty dotyczące wyżej wymienionych świąt, a także chętnie włączyła się do wspólnego śpiewu. Występ został przyjęty z ogromnym entuzjazmem społeczności szkolnej, która nie szczędziła braw aktorom.

Zapraszamy do GALERIA