Pierwszy Dzień Wiosny klas pierwszych

„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.
A do życia powolutku budzi się przyroda cała.”

Tadeusz Boy-Żeleński

Pierwszy dzień wiosny uczniowie klas pierwszych obchodzili w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Na samym początku klasy pierwsze wraz z grupą “Odkrywców” z oddziału zerowego, udały się barwnym i śpiewnym korowodem na pierwszy wiosenny spacer po okolicy, wykrzykując “Chcemy wiosny!” oraz śpiewając wiosenne piosenki. Oczywiście zabraknąć nie mogło podczas przemarszu głównej bohaterki tego dnia, czyli Marzanny (a nawet dwóch!), które uczniowie klas pierwszych wykonali już wcześniej pod kierunkiem swoich wychowawczyń.

Po powrocie do szkoły ubrani w wiosenne barwy uczniowie brali udział we wspólnych grach i zabawach, w sadzeniu kwiatków, zgłębiali łamigłówki matematyczne, odkodowywali wiosenne obrazki oraz poznawali i obserwowali oznaki wiosny.

Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom. Mamy nadzieję, że wiosna zagościła u nas na dłużej!

Zapraszamy do GALERIA