Uroczyste otwarcie gabinetu logopedycznego w SP15

21 listopada w Naszej Szkole odbyło się uroczyste otwarcie gabinetu logopedycznego, gdzie nasi uczniowie na co dzień będą mogli szlifować swoje językowe umiejętności.

Tego dnia można było uczestniczyć w zajęciach otwartych. Nie odbyło się bez przecięcia przysłowiowej wstęgi i wspólnych zabaw logopedycznych. Na spotkanie przybyli uczniowie klas najmłodszych: „0”- Odkrywcy, I i II.  W czasie imprezy można było:

– zobaczyć krótki fotoreportaż o tym jak powstawał gabinet,

– dowiedzieć się kim jest logopeda i czym się zajmuje oraz jak należy zachowywać się w trakcie terapii logopedycznej,

– zastanowić się co jest potrzebne do prawidłowego, dobrego mówienia,

– poznać Smoka Logopedzika, który pomaga dzieciom uczyć się mówić,

– uczestniczyć w zabawach logopedycznych, czyli wykonywać „Śmieszne minki dla chłopczyka i dziewczynki”,

– dowiedzieć się jak działa „kuchenna logopedia”,

– uczestniczyć w poczęstunku, który należało zjeść w tajemniczy, logopedyczny sposób…