Informacja dla Rodziców dzieci sześcioletnich

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy wzięli udział w spotkaniu 27 sierpnia, poświęconym utworzeniu oddziału dla 6-5 latków w budynku Szkoły Podstawowej nr 15 przy ulicy Lipowej 29, wchodzącej w skład ZSP nr 12.

Rodziców, którzy nie mogli przybyć na spotkanie, a których dzieci urodziły się w roku 2012 informujemy, że na podstawie zebranych informacji możemy stwierdzić, że taki oddział z dniem 1 września 2018 roku będzie utworzony w budynku przy ul. Lipowej 29.

Jako placówka oświatowa jesteśmy przygotowaniu na otwarcie oddziału przedszkolnego zarówno pod względem organizacyjnym, rzeczowym, jak i kadrowym.

Dzieciom oferujemy:

– nowoczesne sale dydaktyczne, wyposażone w sprzęt multimedialny  (tablice interaktywne, magiczny dywan);

– pełny zestaw pomocy dydaktycznych przystosowanych do nauki kodowania i realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego;

– komfortowe i dostosowane do wieku rozwojowego meble;

– zabawy ruchowe na powietrzu z uwzględnieniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa, zajęcia w przyszkolnym ogrodzie botanicznych i herbarium;

– imprezy w korelacji z uczniami klasy pierwszej, co pozwoli na integrację oraz współdziałanie nakierowane na wszechstronny rozwój dziecka;

– dostęp do pracowni tematycznych umożliwiających udział w doświadczeniach, pokazach naukowych;

– komfortowe warunki przestrzenne do zajęć dodatkowych.

Wierzymy, że razem z Rodzicami jesteśmy w stanie stworzyć dzieciom atrakcyjne warunki zabawy i nauki, dlatego prosimy o indywidualne przeanalizowanie możliwości przejścia Państwa dziecka z budynku przy ulicy Tarnogórskiej do budynku przy ulicy Lipowej.

Aby informacja ta trafiła do jak najszerszej grupy, przekazujemy ją wszystkim Państwu, których adresy mamy w systemie ATMS.

Wnioski do pobrania znajdują się w sekretariacie SP 15 przy ulicy Lipowej 29  i w PM7 przy ulicy Tarnogórskiej 107, ostateczny termin zwrotu dla osób zainteresowanych to czwartek 30 sierpnia 2018 r., godzina 12 – po tym terminie będą przyjmowane wnioski w miarę wolnych miejsc.