Zajęcia w Ogrodzie Ziół – Herbarium

W czasie innowacji Czym skorupka za młodu nasiąknie… klasa 2a odwiedziła przyszkolne herbarium. W czasie zajęć uczniowie rozpoznawali  liczne gatunki ziół i kwiatów znajdujące się w ogrodzie. W identyfikacji pomagały im wszystkie zmysły oraz… telefony do przyjaciela (Babci)!Celem zajęć było rozpoznanie powszechnie stosowanych ziół  oraz wskazanie sposobów ich wykorzystania. Zdjęcia – galeria

Rowerowa Gra Miejska w Ogrodzie Siedliskowym

18 kwietnia 2015 r. odbyła się Rowerowa Gra Miejska,  organizowana przez  Turystyczny Klub Kolarski im. Władysława Huzy w Gliwicach. Zespoły liczące od 2 do 5 osób otrzymały na starcie mapę zadaniową i ruszyły w trasę, poznając gliwickie dzielnice z rowerowej perspektywy, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów sportowych i rekreacyjnych w Gliwicach. Jedna z baz została przygotowana przez EkoGim10 na terenie naszej szkoły. Na zawodników czekali członkowie EkoGim10 z zadaniami teoretycznymi ( wiedza o ZSEE) oraz praktycznymi (rozpoznawanie gatunków ziół w przyszkolnym  Ogrodzie Siedliskowym). Zadanie z identyfikacją pospolitych roślin okazało się nie lada wyzwaniem. O ile rozpoznanie mięty okazało się łatwe dla wszystkich zawodników, to już lawenda przysporzyła większych problemów. Ostatecznie wszyscy goście zwiedzili nasze Herbarium i wyruszyli w dalszą trasę. Wszystkim gratulujemy! Zdjęcia – galeria