Rozpoczynamy zajęcia w nowym projekcie “Wzór na przyrodę”

Od 12 lutego 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 w Gliwicach rozpocznie się realizacja dodatkowych zajęć dydaktycznych w ramach projektu Wzór na przyrodę.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Beneficjentami Projektu są: Uczniowie i Uczennice klas IV – VIII Szkoły Podstawowej nr 15 im. I. J. Paderewskiego w Gliwicach, uczniowie i uczennice II i III klas gimnazjalnych oraz nauczyciele szkoły i nauczyciele zatrudnieni do realizacji zadań projektowych.

Projekt będzie realizowany od 01.01.2018  do 31.12.2019.

Celem Projektu jest poprawa efektów kształcenia  w zakresie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych  i języków obcych poprzez organizację:

*        zajęć wyrównawczych (Wsparcie i Pomoc) z matematyki, przedmiotów przyrodniczych i z j. angielskiego dla uczniów mających trudności w nauce,

*        kół zainteresowań (Koła Praktyka-Wiedza-Nauka: matematyczne, języka angielskiego i przyrodnicze)

*        specjalistycznych zajęć wsparcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w nauce, oraz uczniów zdolnych.

W ramach projektu przewidziano także indywidualne konsultacje oraz warsztaty grupowe z doradcą zawodowym i warsztaty na temat technik efektywnego uczenia się.

Zajęcia szkolne wzbogacone zostaną wycieczkami edukacyjnymi m. in. do Ogrodu Doświadczeń Stanisława Lema w Krakowie, do Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie, lekcjami w terenie w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie oraz pokazami doświadczeń fizyczno-chemicznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w ramach Osobliwości Świata Fizyki.

Zakończył się etap składania deklaracji chętnych do udziału w projekcie. Trwają prace nad stworzeniem harmonogramu zajęć.

Zapytanie ofertowe nr WNP /2/2018 dotyczy zakupu pomocy dydaktycznych – pobierz

Lista uczniów zakwalifikowanych do projektu – pobierz

Realizacja zajęć rozpoczyna się 12 lutego 2018 r.

Informacja dla Rodziców na temat projektu – pobierz

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie – pobierz

Oferta na stanowisko koordynatora projektu – pobierz

Deklaracja uczestnictwa nauczyciela w projekcie – pobierz