Projekt Mały Muzealnik – Radiostacja Gliwicka

Grupa ODKRYWCY od listopada zaczyna udział w projekcie Mały Muzealnik, w ramach którego będziemy zwiedzać wszystkie oddziały Muzeum w Gliwicach, a wiosną również miejsca ważne dla naszego miasta! Pora, by Mali Muzealnicy zobaczyli na własne oczy eksponaty zgromadzone w Radiostacji Gliwickiej, Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, Oddziale Odlewnictwa Artystycznego, Willi Caro i Zamku Piastowskim. Na zajęciach dowiemy się ponadto, jak wygląda praca przewodników muzealnych, którzy oprowadzą nas po poszczególnych oddziałach, oraz przewodnika miejskiego, gdy wyruszymy w teren, poszukując historii zapisanej w murach Gliwic.

Przystanek pierwszy – Uwaga! Tu Gliwice. Radiostacja miejsce z historią

W dniu 14 listopada grupa ‘Odkrywców’ wyruszyła w  kierunku Radiostacji Gliwickiej by poznać jej działanie oraz historię. Przedszkolaki dowiedziały się do czego służą poszczególne urządzenia znajdujące się w muzeum, z czego zbudowana jest nasza wieża i ile schodów należy pokonać by dostać się na jej szczyt. Na zakończenie dzieci wykonywały własną radiostację przy użyciu zapałek, próbując przy tym odwzorować Gliwicką Radiostację. Na zakończenie każdy Odkrywca otrzymał drukowany przewodnik po mieście w raz z mapą, który na bieżąco będzie uzupełniany.

Katarzyna Szymanek