ZSP nr 12 otrzymał dofinansowanie na realizację projektu „Skrzydlaci przyjaciele, czyli ochrona bioróżnorodności owadów zapylających na terenie szkoły”, w ramach którego na ternie przyszkolnym powstały domki dla owadów.
Dzieci z grupy Odkrywców, przez ostatni tydzień przynosiły szyszki, gałązki, deseczki, które następnie wykorzystały w tworzeniu domków dla owadów. Grupa została podzielona na dwa zespoły: dziewczynki i chłopcy, każda drużyna wypełniała konstrukcję domku według własnego pomysłu, która następnie została ozdobiona kwiatkami i serduszkami. Nowe rezydencie dla owadów zostały oddane do użytkowania po zabezpieczeniu ich farbą.

Autor tekstu: Katarzyna Szymanek