Przedszkolna Akademia Filmowa w Kinie AMOK

To już kolejne spotkanie Odkrywców w ramach Przedszkolnej Akademii Filmowej w kinie Amok. 15 maja wspólnie zastanawialiśmy się czy wolimy bardziej filmy, a może książki? Dobrze wiemy, że film to ciekawa historia, która często została opisana wcześniej w książkach. Tak było z Kacprem, bohaterem książki G. Kasdepkept. „Kacperiada”, po wysłuchaniu jednego rozdziału przedszkolaki zostały podzielone na trzy studia: wycinankowe, plastelinowe oraz rysunkowe. Każda grupa za zadanie miała wykonać ilustrację do historii, którą przed chwilą wysłuchała. Efektem końcowym była prezentacja wszystkich prac, jak się okazało każdy Odkrywca, Kacpra i jego przyjaciół wyobrażał sobie zupełnie inaczej, tym samym ukazując niezwykłe możliwości dziecięcej wyobraźni. Więcej w GALERII.

Autor tekstu: Katarzyna Szymanek