Odkrywcy i ich sukcesy!

Ostatni czas dla naszej grupy był bardzo intensywny, mnóstwo przygotowań, czasu i energii poświeciliśmy na prezentowanie umiejętności Odkrywców poza budynkami naszej placówki.

28 marca Paweł, Nadia, Julia oraz Mirka reprezentowali Przedszkole Miejskie nr 7 w II edycji konkursu recytatorskiego w języku angielskim. Zespół przedstawił piosenkę o pogodzie: słońcu, deszczu, wietrze oraz śniegu, co spotkało się z dużym zainteresowaniem Jury i tak oto udało nam się zdobyć wyróżnienie – BRAWO!

13 maja drużyna w składzie: Adaś i Mikołaj, wzięła udział w Konkursie Wiedzy o Misiu Uszatku. Chłopcy wykazali się znajomością treści przygód Misa oraz umiejętnością liczenia w zakresie do 10 i orientacji na płaszczyźnie. Nasza drużyna zdobyła 13 punktów na 15 możliwych. GRATULACJE!

Do dnia 30 maja Odkrywcy przygotowywali rysunki na VII Śląski Konkurs Plastyczny „W SŁOŃCU I DESZCZU…”, którego celem jest propagowanie wśród dzieci przedszkolnych zainteresowania pięknem naszego regionu – Śląska, kulturą, architekturą oraz walorami przyrodniczymi-krajobrazami. Odkrywcy zastanawiali się jaki budynek lub miejsce w Gliwicach najbardziej się im podoba, a następnie próbowali stworzyć ilustrację przedstawiającą dany obiekt. Ostatecznie na konkurs pojechały prace Fabiana – Radiostacja, Nadii – budynek SP 15, Pawła – Stadion Miejski oraz Mirki – Kino Amok. Czekamy na wyniki!

Autor tekstu: Katarzyna Szymanek