Pszczoła Flora odwiedziła grupę Odkrywców

Właśnie dzisiaj Odkrywcy dzięki pomocy dobrej znajomej Flory – pszczoły Kai, dowiedziały się jakie zadania mają robotnice miodne, czym zajmują się trutnie, jakie ważne zadanie ma królowa. Pszczoła Flora zaczęła od żywieniowej zagadki, dzieci za pomocą słuchu (otwierany słoik), zapachu a na końcu smaku – poznały właściwości miodu. Wykorzystując opakowania po słynnych czekoladowych jajkach, farby, plastelinę oraz spinacze do papieru, przedszkolakom udało się stworzyć własne robotnice.

Dzień z Florą uświadomił dzieciom jak ważne w naszym życiu są pszczoły, przedszkolaki wiedzą również jakie zagrożenia mogą spotkać ich pasiastych przyjaciół, dlatego wymyśliły hasło, głośno powtarzane #RAZEM DLA PSZCZÓŁ

Autor tekstu: Katarzyna Szymanek

Więcej zdjęć w GALERII. Zajęcie zostało przeprowadzone w ramach konkursu “ALE PRZEDSZKOLE!” AKCES Edukacja.