Pszczoła Flora odwiedziła grupę Biedroniki

Pszczółka Flora za pomocą krótkiej inscenizacji przedstawiła dzieciom w jaki sposób powstaje miód, jak zimują pszczoły, dlaczego giną i jak możemy im pomóc. Przedszkolaki dowiedziały się też, dlaczego pszczoły są pożyteczne za pomocą zabaw teatralnych każde dziecko mogło stać się na chwilę pracowitą Florą. Spotkanie dopełniła degustacja miodu – dzieci określały smak, kolor, konsystencję oraz zyskały wiedzę na temat zdrowotnego działania miodu. Finale został wykonany plakat dzięki współpracy dzieci w czterech zespołach: pierwszy – malował farbami, drugi – wycinał – trzeci rysował a czwarty przyklejał. Każdy uczestnik spotkania przybił pieczątkę (paluszek) na znak wspólnego działania na rzecz ochrony pszczół.

Autor tekstu: Ewa Mielczarek-Kozicka

Więcej zdjęć w GALERII. Zajęcie zostało przeprowadzone w ramach konkursu “ALE PRZEDSZKOLE!” AKCES Edukacja.