PROJEKT EDUKACYJNY „BOHATER TYGODNIA” W GRUPIE „BIEDRONKI”

Nic bardziej nie wzmocni poczucia wartości u dziecka jak możliwość pokazania się przed innymi, „zabłyśnięcia” przez kolegami z grupy. Projekt Bohater Tygodnia to działania przeprowadzone we współpracy z rodzicami po to, aby każde dziecko w grupie poczuło się ważne i wyjątkowe.

Celem nadrzędnym jest wdrażanie dzieci do życia społecznego. Zaletą jest nabywanie wzorowych zachowań i dawanie przykładu poprzez obserwację.

Każde dziecko może zostać Bohaterem, musi tylko nabyć ogólnie akceptowane zachowania, które wyróżnią go spośród innych. Dzieci mają możliwość przez cały tydzień wyróżnić się czymś szczególnym, u jednych będzie to np. niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują (drobna pomoc koleżeńska, chęć wzbogacania i urozmaicania kącików zainteresowań), u drugich m.in. poprawa zachowań niepożądanych (niestosowne zachowania do rówieśników, rodziców, nauczycieli oraz innych dzieci z przedszkola). Więcej szczegółów w dziale PROJEKTY.

Autor tekstu: Olga Szliachtina-Pala