Półkolonie – środa 01.07.2020

Dzisiaj wybraliśmy się do rezerwatu przyrody „Las Dąbrowa”. Okazało się , że izolacja i czasowy zakaz wstępu do lasu bardzo zmieniły znane nam oblicze rezerwatu. Dodatkowo ,padające ostatnio ,ulewne deszcze podniosły poziom wody w wąskim i płytkim zazwyczaj strumyku. Przeszliśmy się ścieżką edukacyjną czytając ciekawostki na temat roślinności ( tym z nas, którzy nie potrafią czytać – czytały panie). Minęliśmy obszary porośnięte chronioną konwalią  i znaleźliśmy łąkę na której mogliśmy usiąść (zachowując pożądaną odległość) i zjeść drugie śniadanie. Z tego miejsca grupami rozchodziliśmy się po okolicy. Niektórzy wyruszyli na spacer po lesie, inni rysowali pejzaż. Cierpliwi i kreatywni tworzyli kompozycje ze znalezionych darów lasu ( liści ,szyszek, patyczków, kawałków kory…itp.). Zaś, ci których rozpierała energia mogli poskakać na skakance, poodbijać paletką piłeczkę, pobiegać, pobawić się w chowanego. Na obiad zjedliśmy pyszną pizzę na łonie natury. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i w radosnych nastrojach wróciliśmy pod szkołę.